POEZJA Z HUMOREM

Lista zwycięzców oraz zdjęcia i filmy z konkursu są w zakładce: KONKURSY.

Pobierz:

REGULAMIN KONKURSU RECYTATORSKIEGO
"POEZJA Z HUMOREM"

ORGANIZATOR KONKURSU:
ul. Żwirki 11/13
Tel./fax: 42 636-82-15
e-mail: gim25@szkoly.lodz.pl

2. UCZESTNICY
Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych mieszczących się na terenie Łodzi.

3. TERMINY:
  • poprawnie wypełnioną kartę zgłoszenia należy składać do dnia 26 stycznia 2012r. bezpośrednio w sekretariacie Publicznego Gimnazjum nr 25 w Łodzi ul. Żwirki 11/13 w godz. 9.00-15.00 lub przesłać faksem na nr 42 636-82-15 do 26 stycznia 2012 godz.15.00 albo przesłać mailem na adres: k.buchman@gazeta.pl do 27 stycznia 2012 do godz. 22.00;
  • konkurs odbędzie się w dniu 29 lutego 2012 r. w Publicznym Gimnazjum nr 25 w Łodzi ul. Żwirki 11/13 w godz. 10.00 - ... (godzina zakończenia uzależniona od ilości uczestników)
  • wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu jego przeprowadzenia po zakończonych przesłuchaniach.

4. WYMAGANIA KONKURSOWE:
Uczestnik powinien:
  • dokonać wyboru jednego utworu dowolnego autora (z ewentualną pomocą nauczyciela) o cennej wartości literackiej;
  • przygotować recytację jednego utworu.
Czas wykonania utworu nie może przekroczyć 5 minut.

5. JURY
Prezentację oceniać będzie powołane przez organizatorów JURY wg następujących kryteriów:
  • dobór repertuaru;
  • interpretacja utworu;
  • kultura mowy;
  • ogólny wyraz artystyczny.

6. NAGRODY
  • Każdy z uczestników otrzyma dyplom uczestnictwa.
  • Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe wraz z dyplomem.
  • Opiekunowie otrzymają pisemne podziękowania za przygotowanie uczniów.

7. INFORMACJE DODATKOWE
  • Nie ma ograniczenia co do liczby zgłoszonych wykonawców
  • Kolejność wykonywania utworów losowana będzie podczas trwania konkursu.
  • Recytowany może być cały krótszy utwór lub fragment dłuższego tak, by czas recytacji nie przekroczył 5 minut.
  • Utwór ma być dobrany pod kątem zawartego w nim humoru lub / i przedstawiony w sposób humorystyczny.
  • Wszelkie pytania dotyczące konkursu można kierować na adres mailowy: k.buchman@gazeta.pl
  • Koordynatorem konkursu jest mgr Katarzyna Buchman (n-l języka polskiego i informatyki).

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY dotyczący konkursu recytatorskiego
"POEZJA Z HUMOREM" organizowanego przez Publiczne Gimnazjum nr 25 w Łodzi

Szanowni Państwo, w związku z bardzo dużą liczbą zgłoszeń wprowadziliśmy zmiany organizacyjne, mające ułatwić Waszym uczniom udział w konkursie i sprawić, by przesłuchania nie były dla nich tak męczące.

Przesłuchania odbędą się w dniu 29 lutego w czterech grupach:
SP 12, SP 14, SP 19 w godzinach: 9.30 - 12.30;
SP 33, SP 37, SP 40, SP 41 w godzinach: 12.30 - 15.30;
SP 55, SP 64, SP 91, SP 120 w godzinach: 15.30 - 17.00;
SP 152, SP 172, SP 173, SP 175 w godzinach: 17.00 - 19.00.

Jury w składzie:
Tomasz Bieszczad (przewodniczący), Alicja Dzitko i Dominika Sekyra wyłoni zwycięzców i przyzna 3 nagrody (I, II, III miejsce) i 3 wyróżnienia. Zwycięzców poinformujemy telefonicznie w czwartek 1 marca.
W piątek 2 marca o godz. 9.00 odbędzie się wręczenie nagród, dyplomów, wyróżnień i podziękowań (dla laureatów, uczniów, opiekunów i szkół). Zapraszamy na nie opiekunów wraz z jednym uczniem – reprezentantem każdej szkoły i laureatów. Po rozdaniu nagród obędą się dla laureatów oraz uczniów – reprezentantów szkół godzinne warsztaty poprowadzone przez przewodniczącego jury p. Tomasza Bieszczada. Zajęcia te przewidziane są na godz. od 9.00 do 11.00.
Uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału po zapoznaniu się ze zmianami organizacyjnymi mailowo do dnia 20 lutego. Brak maila z informacją od Państwa będzie dla nas równoznaczny z potwierdzeniem udziału i listy uczestników.

organizatorzy konkursu: Katarzyna Buchman i Tomasz Czaszke

JURY KONKURSU RECYTATORSKIEGO
"POEZJA Z HUMOREM"

TOMASZ BIESZCZAD
  • Urodzony w roku 1952 w Błaszkach, pow. kaliski.
  • Studia: Uniwersytet Łódzki (filologia polska, specjalność: teatrologia - dyplom 1978. Dyplom aktora dramatu (1987). Studia podyplomowe: marketing kulturalny - Wydz. Administracji i Zarządzania UŁ (dyplom: 2004).
  • Praca: W latach 1972-1987 aktor Teatru 77. Po stanie wojennym "prywaciarz" (krawiectwo lekkie i dziecięce). W latach 1992-2000 redaktor naczelny łódzkiego miesięcznika kulturalnego "Kalejdoskop". Potem znów "prywaciarz" (organizator imprez kulturalnych). W latach 2004 - 2011 dyrektor Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych w Łodzi. Od roku - po raz kolejny "prywaciarz" (różne takie).
  • Doświadczenia zawodowe: aktor, dziennikarz, autor tekstów kabaretowych i wykonawca, tłumacz poezji, animator kultury, krojczy, farbiarz, komiwojażer. Członek Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy i Towarzystwa Przyjaciół Niepełnosprawnych (od 2005 roku instruktor teatralny w Teatrze "Kameleon"). Od 2012 r. członek Obywatelskiej Komisji Etyki Mediów.
  • Do 2007 r. - niezliczone publikacje prasowe (od 2007 r. - nieliczne). Kilka wydanych książek.
  • Znajomość języków: słabo czeski, angielski tak sobie, rosyjski wcale.
  • Żonaty, dwóch dorosłych synów. Hobby: Tatry i Wyspy Owcze.

Tomasz Bieszczad

DOMINIKA SEKYRA
Z natury Człowiek Natury ;)
Najbardziej ceni w ludziach poczucie humoru.
Nie poszła na studia aktorskie, ponieważ mówi, że takich dobrych jak ona
tam by nie przyjęli. Do tej pory studiuje międzynarodowe stosunki gospodarcze,
ale z kulturą nie ma na pieńku. Lubi słuchać ludzi, co jak twierdzi ma bardzo mało osób na tym świecie.

Dominika Sekyra

ALICJA DZITKO
Studentka pedagogiki społecznej oraz zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim, uczestniczka slamów poetyckich, redaktorka gazety szkolnej, poetka oraz działaczka społeczna. W obecnym czasie pracuje wraz z innymi studentkami WNoW nad publikacją naukową.
Młoda dusza tętniąca zapałem i uśmiechem. Cierpliwa i wielkiego serca osoba.

Alicja Dzitko