Publiczne Gimnazjum nr 25 w Łodzi

Aktualności

Przetarg nieograniczony na remont pomieszczeń kuchni oraz modernizacji dojścia do szkoły Łódź, ul. Żwirki 11/13 (264218 - 2013)

Publiczne Gimnazjum nr 25 w Łodzi ogłasza przetarg nieograniczony na podstawie prawa zamówień publicznych dotyczący remontu pomieszczeń kuchni oraz modernizacji dojścia do szkoły Łódź, ul. Żwirki 11/13. Termin składania ofert: 23.07.2013, godz 10:00. Dokumenty przetargowe do pobrania:


W środę 27 marca uczniowie z kl. 3a reprezentujący Samorząd Uczniowski przygotowali uroczysty apel. Przedstawili na nim prezentację multimedialną wykonaną przez Piotra Kijo, ukazującą tradycje wielkanocne w Polsce i na świecie. Nie zabrakło również życzeń świątecznych. Z okazji Świąt Wielkiej Nocy uczniowie wzięli także udział w konkursie na najpiękniejszą kartkę świąteczną.
Oto wyniki konkursu:

  • I miejsce:
    Angelika Cieślińska kl. III a;
  • II miejsce:
    Karol Kucała kl. III a;
  • III miejsce:
    Agnieszka Zelcer kl. III a.

Zwycięzcom gratulujemy, a tutaj możecie zobaczyć zwycięskie kartki.


I miejsce dla Eryka Marony z 2b!
Eryk Marony z kl. 2 b zajął pierwsze miejsce w konkursie na prezentację multimedialną "Fryderyk Chopin i jego muzyka w filmie". Konkurs był organizowany dla uczniów łódzkich gimnazjów przez Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Fryderyka Chopina w Łodzi, a rozstrzygnięto go 6 lutego 2013 r.

Serdecznie gratulujemy laureatowi!


Wigilia 2012
Tradycyjnie już w ostatni dzień przed świętami w naszej szkole odbyły się jasełka oraz wigilie klasowe. Jasełka przygotowała pani Katarzyna Mokrzycka z uczniami z klas 2b i 3a.
Po nich dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia podczas klasowych wigilii.
A tu kilka zdjęć z tego dnia.


II miejsce w międzygimnazjalnym konkursie wiedzowym pod hasłem: Janusz Korczak - pisarz, wychowawca, myśliciel
W środę 19 grudnia 2012 r. drużyna z naszej szkoły wyłoniona w eliminacjach szkolnych wraz z opiekunem p. Katarzyną Buchman wzięła udział w finale międzygimnazjalnego konkursu miedzowego pod hasłem "Janusz Korczak - pisarz, wychowawca, myśliciel".
Finał odbył się w ZSP nr 19 przy ul. Żeromskiego 115. Nasza ekipa w składzie: Nicole Dudzińska kl. 3 a, Wiktor Ubysz kl. 3 a i Rafał Barański kl. 2 b zajęła II miejsce.
Przed ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród nasi "eksperci od Korczaka" obejrzeli szkołę i skorzystali z przygotowanego poczęstunku.
Gratulujemy!
A tu można zobaczyć fotki.


Dyskoteka andrzejkowa
W piątek 30 listopada tradycyjnie już odbyła się dyskoteka andrzejkowa połączona z wróżbami. Nie zabrakło też słodkości. A tu są zdjęcia.


HALLOWEEN w naszej szkole
31 paĽdziernika upłynął w naszym gimnazjum pod znakiem Halloween. Nie zabrakło - tradycyjnie już - potworów i straszydeł przemieszczających się po wszystkich salach i korytarzach. Również wystrój sal lekcyjnych nawiązywał do tejże tematyki.
Odbył się organizowany przez SU konkurs na najstraszniejszą salę, w którym zwyciężyła klasa Ia, II miejsce zajęła klasa IIb, III miejsce zaś - Ia.
Tu możecie zobaczyć, jak przebiegały przygotowania do Halloween oraz ktostraszył w naszej szkole.s


29 paĽdziernika 2012 r. odbyła się spóĽniona nieco akademia z okazji DEN oraz ślubowanie uczniów klasy pierwszej.
A tu można obejrzeć zdjęcia z tej uroczystości.


Sprzątanie starego cmentarza 2012

Sprzątanie starego cmentarza 2012
Dnia 27 paĽdziernika 2012 roku pomimo nietypowej pogody jak na koniec paĽdziernika, sypiącego z nieba śniegu oraz bardzo niskiej temperatury trójka uczniów naszej szkoły: Tomasz Kędzierski, Daniel Sukiennik oraz Marcin Bogdan pod opieką nauczyciela chemii - pana Pawła Samulkiewicza udali się na coroczną akcję sprzątania starego cmentarza.
Na tegoroczną akcję udał się także absolwent naszego gimnazjum Tomek Czaszke, któremu serdecznie dziękujemy za pomoc.
Po zakończeniu "odśnieżania" liści nadszedł czas na prezent. Po starym cmentarzu oprowadziła nas pani przewodnik, która opowiedziała nam ciekawostki związane z tymże cmentarzem. Pomimo niesprzyjającej pogody sobotę spędziliśmy bardzo miło i pożytecznie.
A tu można obejrzeć zdjęcia


Wycieczka do Pałacu Poznańskiego
W poniedziałek 22 paĽdziernika 2012 r. klasa 3a wybrała się na wycieczkę do Pałacu Poznańskiego, w którym mieści się Muzeum Miasta Łodzi. Obejrzeliśmy wystawę "Z dziejów Łodzi". Zwiedziliśmy także wnętrza pałacowe.
A tu można obejrzeć kilka fotek z naszej wycieczki.


WYNIKI wyborów przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego
Oddano 81 głosów na 117 upoważnionych do głosowania.
W tym:
nieważnych 9
na Piotra Kijo 18
na Darię Ogrodowczyk 54.
Zgodnie z punktem 1b rozdziału 5 Regulaminu Rady SU Gim nr 25 w Łodzi Daria Ogrodowczyk z klasy 3b mimo przeważającej ilości głosów zostaje zastępcą przewodniczącego, zaś przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum nr 25 w Łodzi na rok szkolny 2012 / 2013 zostaje Piotr Kijo z kl. 3a.


Wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego
W środę 10 paĽdziernika 2012 r. odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Podczas przerw po trzeciej i czwartej lekcji uczniowie oddawali głosy na swoich faworytów, które wrzucali - wzorem prawdziwych demokratycznych wyborów - do przygotowanej w tym celu urny. Na zaszczytne stanowisko przewodniczącego kandydowali: Daria Ogrodowczyk z klasy III b i Piotr Kijo z kl. III a.
Wyniki zostaną podane do publicznej wiadomości w poniedziałek 15 pażdziernika, a już dziś zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyborów.


Lekcja ze zwierzętami
We wtorek 8.10.2012 uczestniczyliśmy w nietypowej lekcji przyrody. Na sali lustrzanej gościliśmy zwierzęta egzotyczne i ich opiekunów. Mieliśmy okazję podziwiać na żywo agamy, legwany, gekony, warany, felsumy, pytony, boa, żółwie, ssaki egzotyczne, papugi.
A tutaj możecie zobaczyć zdjęcia z tej lekcji.


Odpust
18 września 2012 uczniowie klas 3 pod opieką p. Jung uczestniczyli w obchodach ku czci Stanisława Kostki, które odbyły się w łódzkiej katedrze.
Tu możecie oglądać zdjęcia.


W poniedziałek 17 września 2012 r. jak co roku braliśmy udział w akcji "Sprzątanie świata". Także tym razem sprzątaliśmy najbliższe okolice szkoły, w tym także park.
A tutaj zdjęcia z wielkiego sprzątania klasy 3a.


Przetarg nieograniczony na modernizacja budynku Publicznego Gimnazjum nr 25 w Łodzi (337834-2012)

Publiczne Gimnazjum nr 25 w Łodzi ogłasza przetarg nieograniczony na podstawie prawa zamówień publicznych dotyczący modernizacji budynku Publicznego Gimnazjum nr 25 w Łodzi, ul. Żwirki 11/13. Termin składania ofert: 24.09.2012, 14:00. Dokumenty przetargowe do pobrania:


3 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Uroczyste rozpoczęcie uświetnił występ grupy teatralnej, w której znaleĽli się uczniowie z klasy 3a oraz krótkie przemówienie pani dyrektor.
Teraz przed nami 10 miesięcy wytężonej pracy.
A tu są zdjęcia.


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

Dnia 29 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2011/2012. Po części oficjalnej i przemówieniu p. dyrektor wychowawcy klas rozdali nagrody za najlepsze wyniki w nauce, stypendia, listy gratulacyjne dla rodziców, nagrody za zdobycie miejsc w różnego rodzaju konkursach. Podziękowaliśmy sobie nawzajem za ciężki rok nauki i pracy. Uroczystość pożegnania szkoły uświetnił występ naszej grupy teatralnej, która tym razem rozbiła się na bezludnej wyspie. Radości nie było końca. Największą radość sprawił wszystkim reżyser przedstawienia - pan Paweł Samulkiewicz, który sam wcielił się w postać Twardziela. Mamy wszyscy nadzieję, że wakacje, które właśnie się rozpoczynają, będą powodem radości i szczęścia w gronie bliskich i przyjaciół, a już we wrześniu spotkamy się w szkole, by razem się kształcić i rozwijać.

Tomasz Czaszke

Zdjęcia


Wybory Ambasadora Kultury 2012

W ostatnim dniu nauki roku szkolnego 2011/2012 tj. w czwartek 28.06.2012 roku w naszej szkole odbył się coroczny konkurs na AMBASADORA KULTURY. Z każdej klasy został wytypowany jeden uczeń, który spełniał określone wymogi. W konkursie wzięli udział:

Klasa IA - Mikołaj Kostrzewa
Klasa IB - Rafał Barański
Klasa IIA - Nicole Dudzińska
Klasa IIB - Adrian Barański
Klasa IIIA - Tomasz Czaszke
Rywalizację o tytuł Ambasadora Kultury oraz nagrodę pieniężną w wysokości 100 zł wygrał TOMASZ CZASZKE z klasy IIIA.

Za przebieg konkursu odpowiedzialna była p. Paulina Waszczykowska, która wykazała się swoją inwencją twórczą, a wszystko po to, by wybrać tego jednego, jedynego. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych latach.

Tomasz Czaszke

Zdjęcia


W dniu 15 czerwca 2012 r. w naszej szkole odbyła się olimpiada sportowa pod hasłem "Jestem fair". Uczniowie wszystkich klas walczyli ze sobą w różnych konkurencjach, m. in.: przeciąganie liny, skok w dal, żonglerka, skoki na skakance, rzuty do kosza, tor przeszkód. Napisali także test sprawdzający ich wiedzę o sporcie. Pierwsze miejsce zdobyła klasa III a z wychowawcą p. Bednarek.

Ogłoszono konkurs na najlepszy doping i tu ex aequo klasy III a i I b. Ponadto odbył się konkurs na najlepiej przebranych kibiców. W tej konkurencji również ex aequo wygrały klasy III a i I b.

Wybieraliśmy również sportowca z naszej szkoły, który jest najlepszy i zawsze postępuje zgodnie z zasadami fair play. Ex aequo zwyciężyli tu Hassan Ghawanmeh z kl. III a i Karol Kucała z kl. II a.

Tego dnia rozstrzygnęliśmy również konkurs plastyczny i literacki. Zwycięzcami zostali:

KONKURS PLASTYCZNY:
I miejsce Angelika Cieślińska kl. II a
II miejsce Nicole Dudzińska kl. II a
III miejsce Patrycja Paliwoda kl. II b

KONKURS LITERACKI:
I miejsce Wiktor Ubysz kl. II a
II miejsce Klaudia Kowalczyk kl. III a
III miejsce Aneta Kacprowicz kl. III a

Podczas rozgrywek i towarzyszących im imprez wszyscy uczniowie doskonale się bawili. Także nauczyciele, którzy sędziowali konkurencje włączyli się do zabawy. Wszyscy tego dnia w myśl hasła olimpiady BYLI FAIR.
Zdjęcia i film


Pielgrzymka śladami Jana Pawła II

Dnia 13 czerwca 2012 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Jolanty Jung wzięli udział w pielgrzymce po Łodzi śladami błogosławionego Jana Pawła II. 25 lat temu, 13 czerwca 1987 roku Ojciec Święty odwiedził nasze miasto podczas trzeciej pielgrzymki do ojczyzny. Spotkał się wtedy z dziećmi, którym udzielił sakramentu eucharystii podczas mszy św. na Lublinku. Potem przejechał ulicami naszego miasta do łódzkiej katedry, gdzie spotkał się z ludĽmi nauki i kultury. Następnym punktem odwiedzin naszego miasta przez Ojca Świętego były zakłady UNIONTEX, gdzie papież spotkał się z włókniarkami. Jadąc do zakładów włókienniczych papież poprosił o zatrzymanie pojazdu, którym jechał, by porozmawiać z ludĽmi tłumnie stojącymi na trasie jego przejazdu. Był to niezaplanowany punkt programu, dlatego wielkie było zdziwienie łodzian, którzy mogli zobaczyć Ojca Świętego z bliska.

My także po 25 latach od wizyty następcy św. Piotra na łódzkiej ziemi udaliśmy się w podróż jego śladami. Była to XX pielgrzymka śladami Jana Pawła II, którą zainicjował ówczesny wiceprezydent miasta pan Włodzimierz Tomaszewski.

Tomasz Czaszke

A tu możecie zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.


Projekt edukacyjny klas drugich

W piątek 1 czerwca 2012 r. uczniowie klas drugich przedstawili przygotowane przez siebie projekty edukacyjne. Przygotowali je w sześciu grupach:

  • 1. grupa: temat "Euro 2012"; opiekun p. J. Nowakowska; skład grupy: K. Kucała (2a), W. Ubysz (2a), A. Czwarno (2a), M. Ajdinian (2a), D. Żak (2a);
  • 2. grupa: temat "Pielgrzymka Jana Pawła II do Łodzi w 1987 r."; opiekun p. K.Wypiorczyk; skład grupy: A.Sochaczewska (2b), A.Psut (2b);
  • 3. grupa: temat "Wady wzroku i złudzenia optyczne"; opiekun p. D. Bałdys; skład grupy: A. Barański (2b), P. Łachacz (2b), D. Gicner (2b), D. Gieraga (2b);
  • 4. grupa: temat "Współczesne sztuki walki"; opiekunowie p. J. Olejnicki i D. Bałdys; skład grupy: S. Wojtala (2b), P. Paliwoda (2b), T. Kędzierski (2a), M. Walczak (2a), D. Karolak (2b);
  • 5. grupa: temat "Historia igrzysk olimpijskich"; opiekun p. J. Nowakowska; skład grupy: K. Kłujszo (2a), M. Dziedzic (2b), M. Bogdan (2a), D. Sukiennik (2a);
  • 6. grupa: temat "Miłość niejedno ma imię); opiekun p. B. Więcław; skład grupy: A. Zelcer (2a), K. Warchoł (2a), A. Pietrzyk (2a), A. Rak (2a).

A tu możecie zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.


Zwycięstwo Karoliny Paliwody z kl. 1b

16 kwietnia 2012 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu "Europejska pisanka".
Jury w składzie: Przemysław Naze (redaktor Radia ŁódĽ) Witold Gerlicz (dyrektor biura poselskiego Jacka Saryusz-Wolskiego) oraz Igor Drożdż (architekt) przyznało nagrody rzeczowe (puzzle) w poszczególnych kategoriach oraz nagrodę główną, którą jest wyjazd studyjny do Brukseli. Galę konkursową poprowadziła Agata Roksela z Biura Poselskiego Jacka Saryusz-Wolskiego), która wręczyła wyróżnionym zasłużone nagrody wraz z dyplomami. Dodatkową atrakcją uroczystości była wystawa 150 prac nadesłanych do łódzkiego biura.
Zwycięstwo przypadło Karolinie Paliwodzie z kl. 1b, która w nagrodę jedzie do Brukseli. Gratulujemy!
A tutaj link do strony, na której opisano to wydarzenie oraz link do zdjęć


Wiktor Ubysz - dyplom

Wiktor Ubysz z klasy 2a zdobył wyróżnienie w konkursie literackim "Z Białą Fabryką w tle, czyli opowiadanie z bawełnianym wątkiem". To już drugi literacki sukces Wiktora w tym roku szkolnym.
Gratulujemy!


Powitaj Puchar

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dniu "Powitaj Puchar", organizowanym przez Urząd Miasta i Szkolny związek Sportowy z okazji przyjazdu do Łodzi repliki Pucharu Mistrzostw Europy w piłkę nożną. Były też rozgrywki w piłkę nożną (po 3 osoby na małych boiskach 10m na 15m z bramkami wielkości bramek do uni - hokeja).
Drużyna, która wygrała, dostała dla każdego zawodnika bon na 800 zł do sklepów adidas. Niestety, nam sie nie udało dojść do finałów, ale walczyliśmy do ostatniego gwizdka.
Pochód z pucharem rozpoczął się w UM a zakończył pod Manufakturą. Rozgrywki przeprowadzono na rynku Manufaktury na 2 boiskach. Do godziny 20.00 można było sobie zrobić zdjęcie z pucharem za darmo a 1000 osoba dostała oryginalną piłkę ME, osoba 2012 zaś dostała podwójny bilet na mecz ME.
A tutaj link do zdjęć


Alleluja! Alleluja!

Alleluja! Alleluja!

Dnia 4 kwietnia odbył się apel z okazji świąt Wielkiej Nocy. Wszystkim uczniom życzenia złożyła pani dyrektor a radzie pedagogicznej na ręce pani dyrektor Tomek Czaszke złożył kartkę świąteczną z życzeniami. Podczas apelu został rozstrzygnięty konkurs na WIELKANOCNĄ KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ.
I tak:
I miejsce - Aleksandra Rak kl. IIa
II miejsce - Klaudia Błaszczyk kl. IIa
III miejsce - Tomasz Czaszke kl. IIIa
III miejsce - Nicole Dudzińska kl. IIa
Na koniec wszyscy podzieliliśmy się jajkiem, składając sobie życzenia zdrowych pogodnych świąt.
Apel przygotowali: Tomek Czaszke, pan Paweł Samulkiewicz i pani Jolanta Jung
Tomek Czaszke


W dniu 9 marca 2012 r. odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród w konkursie na prezentację multimedialną "Moje wymarzone gimnazjum".
Konkurs zorganizowały p. Marzena Bednarek i Katarzyna Buchman.
W konkursie wzięło udział 20 uczestników z 7 szkół podstawowych. Laureatami zostali:

I miejsce
Lidia Cichońska SP nr 55
opiekun p. Agnieszka Klekot

II miejsce
Dominika Olaszek SP nr 189
opiekun p. Iwona Czech

III miejsce
Łukasz Wołodkiewicz SP nr 114
opiekun p. Sławomir Majchrowski

wyróżnienie
Oliwia Janczak SP nr 19
opiekun p. Beata Tokarz

wyróżnienie
Piotr Jabłoński SP nr 114
opiekun p. Sławomir Majchrowski.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy a uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy sukcesów.
A tu można zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia.

Konkurs recytatorski "Poezja z humorem"

W środę 29 lutego 2012 r. w sali lustrzanej naszego gimnazjum odbył się konkurs recytatorski pod hasłem "Poezja z humorem", zorganizowany dla szkół podstawowych przez p. Katarzynę Buchman i ucznia klasy 3a Tomka Czaszke.
W konkursie wzięło udział 80 uczniów z 14 szkół podstawowych (SP: 12, 14, 19, 33, 37, 40, 41, 45, 55, 91, 120, 152, 172, 173).

Przesłuchania trwały od 9.30 do 18.00. Zwycięzców wyłoniło niezależne jury w składzie: Tomasz Bieszczad (przewodniczący), Dominika Sekyra i Alicja Dzitko. Informacje na temat jurorów przeczytać możecie w zakładce "Konkurs recytatorski POEZJA Z HUMOREM).
W piątek 2 marca odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, a póĽniej dla uczestników warsztaty poprowadzone przez aktora i jednocześnie przewodniczącego jury - pana Tomasza Bieszczada.
Serdecznie dziękujemy uczestnikom i ich opiekunom za wkład włożony w przygotowanie do konkursu, dyrekcji i nauczycielom naszego gimnazjum za pomoc w organizacji konkursu oraz uczniom z kl. 3a i 2a, którzy poświęcili dużo czasu i wysiłku, by pomóc nam w przeprowadzeniu konkursu.

Katarzyna Buchman i Tomasz Czaszke

Więcej informacji na temat konkursu,lista laureatów oraz zdjęcia i filmy z konkursu znajdują się w zakładce KONKURSY.


Teatr Wielki od kulis

KLASA 3A ZA KULISAMI TEATRU WIELKIEGO

Dnia 23 lutego klasa 3a pod opieką pani Joanny Kuch udała się na zajęcia zawodoznawcze do Teatru Wielkiego w Łodzi. Zajęcia miały za zadanie ukazać nam, na czym polega praca scenografa, reżysera, perukarza, krawca, muzyka, tancerza i aktora. Ze względu na prace remontowe prowadzone w teatrze nie udało nam się wejść na cieszący się największą popularnością punkt w teatrze, czyli scenę, co nie oznacza, że jej nie zobaczyliśmy. Mieliśmy szczęście, że drzwi wejściowe były otwarte i każdy choć przez chwilkę mógł wsadzić tam swój nosek i zobaczyć jak wielka jest scena teatru w naszym mieście. Następnie zobaczyliśmy salę ćwiczeń orkiestry, która ćwiczy 6 razy w tygodniu po 8 godzin dziennie. PóĽniej wąskimi korytarzami przeszliśmy do pracowni perukarskiej, gdzie dowiedzieliśmy się, że aby powstała jedna peruka, potrzebne jest ok. 100 godzin. Tuż obok znajdowały się pracownie krawieckie: męska i damska. Wycieczkę zakończyliśmy w magazynie strojów, które już na scenie się nie pojawiają. Czas spędzony w tym wyjątkowym miejscu na pewno każdemu z nas zostanie w pamięci, bo przecież nie każdy może wejść do teatru od kulis.
Tomasz Czaszke


W DNIU ŚWIĘTEGO WALENTEGO

"Czas przerwać tę ciszę na naszej orbicie;
Dzisiaj Ci napiszę: kocham Cię nad życie!!!!"

14 lutego jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy dzień wszystkich zakochanych. Każdy kto chciał, mógł dzięki poczcie walentynkowej wysłać list do swojej walentynki lub walentynka. Skrzynka wypełniona była po brzegi, co oznaczać może, że jednym słowem wszyscy się kochamy.
Ileż było radości po odczytaniu kartki od nieznajomego wielbiciela.
Tego dnia na twarzy każdego z uczniów zagościł uśmiech. Oby było tak zawsze.
Zdjęcia z akcji można zobaczyć TUTAJ
Tomek Czaszke


PROJEKT EDUKACYJNY 2012

W ostatni przed feriami dzień, tj. 27.01.2012 roku odbył się pokaz "Projektów Edukacyjnych" przygotowanych przez klasę 3a. Każda z czterech grup przedstawiła prezentację multimedialną dotyczącą tematu swojego projektu. I tak:
Grupa I - "Podatki dawniej a dziś"
Uczestnikami grupy byli: Agnieszka Łyszkowska, Aneta Kacprowicz, Monika WoĽniak,
Zuzanna Stępniak, Szymon Kamiński.
Opiekunem była pani Marzena Bednarek.
Grupa II - "Pierwsza pomoc przedmedyczna"
Uczestnikami grupy byli: Dominika Kantorski, Jan Nowicki, Hasan Ghawanmech.
Opiekunem była pani Dorota Bałdys.
Grupa III - "Historia powstania Klubów Piłkarskich w Łodzi"
Uczestnikami grupy byli: Wioletta JóĽwiak, Anna Kwiatkowska, Paulina Jędrzejczyk,
Paulina Bartochowska, Paulina Sochaczewska, Ewa Bińkowska.
Opiekunem był pan Jarosław Olejnicki.
Grupa IV - "Cukier - wróg czy przyjaciel?"
Uczestnikami grupy byli: Bogusław Czernik, Jakub Kosmecki, Andrzej Kozłowski, Kamil Schenk.
Opiekunem był pan Paweł Samulkiewicz.

Podsumowanie i ocena grup nastąpi po feriach zimowych.
A tu możecie zobaczyć zdjęcia.
Tomek Czaszke


Warsztaty filmowe

ZAPROŚMY CHUDEGO

Na pewno każdy słyszał o obozie niemieckim, który był w Łodzi podczas drugiej wojny światowej, a w którym przetrzymywano dzieci.
Pięcioro uczniów naszej szkoły: Wiktor Ubysz, Klaudia Błaszczyk, Karol Kucała, Piotrek Kijo i Tomek Czaszke dnia 24 stycznia 2012 roku udali się pod opieką pani Katarzyny Buchman do Szkoły Podstawowej nr 81 w Łodzi na warsztaty poświęcone osobie "Chudego".
Była to nagroda za zajęcie przez Wiktora I miejsca w konkursie "Uwolnić Chudego - zaproś Chudego do zabawy". Wypracowanie mojego kolegi poruszyło jury.

Wspólnie z innymi uczestnikami tychże warsztatów przechodziliśmy tzw. "burzę mózgów" i zastanawialiśmy się, czego dzieciom z obozu mogło brakować. Każda z grup miała za zadanie także wymyślić jak zaprosić "Chudego" do wspólnej zabawy, co nie było zadaniem łatwym, bo patrząc na pomnik "Chudego" widzimy odwróconego tyłem chłopca, co może symbolizować jego strach przed ludĽmi i światem... Wszystkie zmagania kręciła kamera, która nam w niczym nie przeszkadzała. Nasza grupa jako jedyna ułożyła scenkę ukazującą, jak zaprasza chłopca do wspólnej zabawy poprzez zostawianie mu wiadomości na ziemi.

W czwartek (26 stycznia) idziemy na drugą część warsztatów, połączoną z zakończeniem projektu i symbolicznym wyznaczeniem muru obozu. Wszystkie działania nadal będą utrwalane kamerą filmową na potrzeby filmu dokumentalnego pt. "Nie wolno się brzydko bawić", którego koproducentem jest Telewizja TVN S.A. Premiera filmu przewidziana jest na jesień 2012r.

A tu możecie zobaczyć zdjęcia z warsztatów.
Tomasz Czaszke


Misja Afrodyta

MISJA AFRODYTA

Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w dość niezwykłej podróży. 23 stycznia 2012 roku wraz z głównym bohaterem spektaklu pt. "Misja Afrodyta" w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa, przenieśli się w antyczny świat bogów i herosów. Akcja przedstawienia rozpoczyna się w dalekiej przyszłości, gdy historia ludzkości została zapisana w pamięci Centralnego Komputera Ziemskiego. Na jednym z serwerów pojawia się wirus, wymazujące dane historii starożytnej; dzieje ludzkości są zagrożone unicestwieniem. W wirtualny świat mitologii wyrusza z misją naprawienia systemu specjalny agent. Od niego zależeć będą losy świata.

Spektakl pobudza wyobraĽnię młodego widza, jednocześnie odkrywając przed nim tajemnice świata mitologii. Oryginalny scenariusz, atrakcyjna oprawa sceniczno - muzyczna oraz efekty specjalne to niezaprzeczalne atuty tego przedstawienia, które dostarczyło widzom niezapomnianych teatralnych wrażeń.
Tomasz Czaszke


JAK TO NALEŻY MÓWIĆ

W styczniu 2012 roku klasy 2a, 2b i 3a uczestniczyły (i jeszcze uczestniczą) w warsztatach poświęconych edycji głosu. Pani prowadząca spotkanie powiedziała nam, jakie "grzechy" popełniamy, mówiąc do drugiej osoby. Wytłumaczyła nam także wiele pojęć dotyczących tegoż tematu. Mogliśmy "połamać" sobie język, czytając tzw. "Łamańce językowe". Uważam, że wszystkim nam przydały się te warsztaty, bo o niektórych zagadnieniach nie mieliśmy dotąd pojęcia.
Tomek Czaszke


Stop przemocy

MŁODZI PRZECIW PRZEMOCY

Dnia 11 stycznia 2012 r. klasa 3a uczestniczyła w warsztatach
"MŁODZI PRZECIW PRZEMOCY"
organizowanych przez Straż Miejską w Łodzi. Na spotkaniu rozmawialiśmy o przemocy, jej rodzajach, przyczynach i objawach. Myślę, że każdy uczestniczący w tych warsztatach oprócz powietrza wyniósł także informacje których do tej pory nie posiadał.
Tomek Czaszke


WOŚP

WOŚP

W dniu 8 stycznia 2012 roku uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do XX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jako wolontariusze zbierali pieniądze do puszek i rozdawali serduszka oraz wiele uśmiechu w ten chłodny, deszczowy dzień. Jednak zła aura nie powstrzymała ich przed niesieniem pomocy innym.
Akcję koordynował pan Paweł Samulkiewicz - nauczyciel chemii.
Tomek Czaszke


W dzień Bożego Narodzenia...

Tak jak co roku w ostatni dzień przed świętami w naszej szkole odbyło się wspólne kolędowanie...
Nie zabrakło też świetnego przedstawienia przygotowanego przez szkolne koło teatralne. Jak zawsze aktorzy dostarczyli nam wiele uśmiechu na twarzy. Tytuł tegorocznego spektaklu, który mieliśmy okazję obejrzeć to "Opowieść wigilijna, tym razem w sukience". Tomek Czaszke, który znakomicie wcielił się w rolę głównej bohaterki - strasznie pazernej bizneswomen, swoją rolą pokazał w przedstawieniu, że czasami człowiekowi bardziej zależy na pieniądzach niż na ludziach go otaczających. Nad przebiegiem spektaklu czuwały panie: Barbara Więcław i Karolina Wypiorczyk.

Tradycją już się stało, że każda klasa po jasełkach zasiada do wspólnego stołu.
W tym roku nie mogło być inaczej. W każdej klasie na stole, oprócz smakołyków, które przynieśli uczniowie, był także opłatek. Każdy tego dnia ze szkoły wyszedł z uśmiechem na twarzy, ciesząc się nadchodzącymi świętami.
Tomek Czaszke


W dawnej szkole

W DAWNEJ SZKOLE

Dnia 16.12.2012 roku klasa 3a pod opieką pani Jolanty Jung udała się na wycieczkę do Muzeum Oświaty Ziemi Łódzkiej na lekcje muzealną, poświęconą sztuce kaligrafii, czyli sztuce ładnego pisania i życiu ludzi w okresie II wojny światowej.

Każdy z nas miał okazję potrzymać gęsie pióro i także spróbować nim coś napisać, co okazało się nie lada wyzwaniem. Na ciele Tomka Czaszke pani prowadząca zajęcia pokazała nam, jakie kary stosowano w dawnej szkole. Okazało się, że każdy sposób był dobry, ażeby uczeń zachowywał się tak jak należy. Z lekcji zakończonej dĽwiękiem prawdziwego dzwonka z tamtego okresu na pewno każdy z nas zapamięta dużo..
Tomek Czaszke


Egzaminy próbne

W dniach 7 - 9 grudnia trzecioklasiści pisali egzaminy próbne wg nowych zasad. Testy próbne przysłane zostały przez CKE. No cóż... to pierwsza tak poważna próba sił. Następna i ostateczna - w kwietniu.


mikolaj

6 grudnia pod hasłem "W czapce Mikołaja"

Dnia 6 grudnia w naszej szkole odbył się dzień "W czapce Mikołaja".
Uczniowie i nauczyciele, którzy wyrazili chęć wzięcia udziału w tej akcji, w dzień mikołajkowy pojawili się w szkole w czapce Mikołaja. Radości nie było końca. Chętnych do zabawy też nie brakowało...
W imieniu swoim i całego samorządu szkolnego obiecuję, że w tym roku szkolnym będzie więcej takich dni...
A tu możecie obejrzeć zdjęcia..
Tomek Czaszke


ĆWICZENIA PRZECIWPOŻAROWE

W dniu 17.11.2011 roku odbyła się próba przeciwpożarowa. Pod koniec drugiej lekcji o godzinie 9:25 zaczął dzwonić dzwonek szkolny - był to alarm: trzy sygnały. Oznaczał POŻAR! Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami opuścili klasy i szkołę przez wyjścia ewakuacyjne i zatrzymali się na szkolnym boisku. Tam Pani Dyrektor Iwona Kramarz sprawdziła listę obecności uczniów i pochwaliła nas za dobre zachowanie i za spokój.
Następnie wszyscy powróciliśmy na lekcje.
Trzeba jednak przyznać, że adrenalina nam nieco podskoczyła.
A.Ł.


XV Festiwal Kultury Chrześcijańskiej

WYJŚCIE DO MUZEUM

Dnia 15.11.2011 dwójka uczniów z klasy 3a: Agnieszka Łyszkowska i Tomek Czaszke udali się pod opieką p. Jolanty Jung do Centralnego Muzeum Włókiennictwa na wystawę pt.: "Biblia w obrazach", zorganizowaną w ramach XV Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej. Autorem przepięknej wystawy obrazów jest Vincent Hloľník, jeden z największych słowackich artystów XX wieku. Hloľník zajmował się przede wszystkim malarstwem, grafiką i ilustracją książek. Dzieła Vincentego Hloľníka przedstawiają podstawowe problemy ludzkiej egzystencji, w szczególności doświadczenie cierpienia i bólu.
Oglądając wystawę byliśmy przekonani, że są to naprawdę dzieła sztuki. Ponad sto obrazów umieszczonych na wystawie pokazuje, jak wiele autor chciał nam poprzez nie pokazać.
A tu możecie obejrzeć zdjęcia..


1920 Bitwa Warszawska

KLASY 3A I 2A W KINIE!

W poniedziałek 14.11.2011 roku klasa 3a wraz z wychowawczynią p. Marzeną Bednarek i "kawałek" 2a udały się do kina na film pt.: "1920 BITWA WARSZAWSKA".
Świetnie wyreżyserowany przez Jerzego Hoffmana film to epicka opowieść o losach trojga bohaterów (Oli - młodej aktorki teatralnej, Jana - poety o lewicowych poglądach oraz Andrzeja - ułana Wojska Polskiego) na tle krwawych wydarzeń 1920 roku.
Akcja filmu rozpoczyna się w maju 1920 roku podczas tzw. wyprawy kijowskiej, kulminację zaś osiąga w przełomowych dniach sierpnia gdy wojska bolszewickie nacierają na Warszawę. Technologia 3D, w której obejrzeliśmy film pozwoliła na lepsze przeżycie tego filmu.
Była to też niesamowita lekcja historii na prawdziwie dużym ekranie, którą myślę, że każdy zapamięta do końca życia.

Tomek Czaszke


Akademia z okazji 11 listopada

W dniu 10.11.2011 roku odbyła się akademia z okazji 11 listopada, rocznicy odzyskania niepodległości przez Naród Polski. Odbyło się krótkie przedstawienie związane z Polską.
Nad przebiegiem akademii czuwali pani Paulina Waszczykowska oraz pan Paweł Samulkiewicz.
Po zakończeniu rozdano nagrody za najlepiej udekorowaną salę z okazji Halloween.
P.K.


Warsztaty dziennikarskie 2011

Warsztaty dziennikarskie'2011

Dnia 07 listopada wybrałyśmy się (Angelika Cieślińska z 2a i Agnieszka Łyszkowska z 3a) pod opieką pani Katarzyny Buchman na warsztaty dziennikarskie. Zajęcia odbyły się w hotelu "Borowiecki". Łódzki dziennikarz Paweł Sowa opowiadał nam o swoim trudnym zawodzie. Odbyła się również konferencja prasowa, w której my mogliśmy spróbować swoich sił. Naszą gwiazdą był Adam Kszczot, który jest lekkoatletą (jego dyscyplina to bieganie na 800 m).
Moja koleżanka Agnieszka Łyszkowska zadała mu pytanie na temat filmu o jego karierze, który oglądaliśmy przed rozpoczęciem konferencji prasowej. Pan Adam opowiadał, że widział już wcześniej ten film kilkakrotnie, ale do tej pory wzbudza on u niego wiele emocji i przywraca wzruszające wspomnienia. Po zakończeniu spotkania dostaliśmy zdjęcia (a raczej pierwszą stronę gazety, na której widniało nasze zdjęcie z mistrzem.
Warsztaty na długo zapamiętamy, po raz pierwszy przecież braliśmy na żywo udział w konferencji prasowej z prawdziwego zdarzenia.
A tu możecie obejrzeć zdjęcia..
A.C.


Halloween

Jak co roku, zgodnie z naszą tradycją w Halloween odbyły się konkursy na najciekawiej udekorowaną salę oraz na najoryginalniejszy strój. Straszyło i wiało grozą przez cały dzień. Na korytarzach było pełno zombi, wiedĄm i innych dziwadeł. Lekcje odbywały się w salach pełnych strachu, krwi, kościotrupów i trumien.
Tu możecie zobaczyć zdjęcia z tego dnia.


Modeling

W Szkole Podstawowej nr 46 odbył się pokaz mody. Nasza szkoła postanowiła pokazać jak ciekawy może być tak zwany "look". Ekipa modeli pokazywała: modę szkolną na wiosnę, lato, jesień i zimę. Modelami byli: Karol Kucała, Agnieszka Łyszkowska, Patrycja Paliwoda, Paweł Łachacz, Nicole Dudzińska, Agnieszka Zelcer, Klaudia Błaszczyk, Angelika Gawryszczak, Aleksandra Sochaczewska i Angelika Cieślińska. Pokaz prowadził Tomek Czaszke. Projektantem i opiekunem była p. Barbara Więcław.
A.C.


Przedstawienie "Wybieram życie"

Dnia 27 paĽdziernika 2011 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na spektakl pod tytułem "Wybieram życie". Przedstawienie opowiadało o żyjącym dziecku w trudnej rodzinie. Ojciec - alkocholik, matka nieinteresująca się dzieckiem. Zaczyna ono brać przez to narkotyki i umiera. Po przedstawieniu uczniowie mogli spróbować swoich talentów aktorskich i zagrać rodziców tak, aby nie dopuścić do ucieczki dziecka z domu i jego śmierci. Następie odbyła się improwizowana sprawa w sądzie, w której niektórzy z nas mogli wziąć udział. Była to rozprawa oskarżająca narkotyk i amfetaminę. Sądem byli wszyscy na sali. Większość moich rówieśników była zdania, że oskarżonych należy uniewinnić. I tak się stało. Jak widać my jeszcze nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie są skutki brania narkotyków. Mimo wszystko to przedstawienie wszystkim dało do myślenia.
A.C.


Obchody KEN i ślubowanie klas pierwszych

14 paĽdziernika 2011 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji święta KEN. Podczas tej uroczystości uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie i zostali pasowani, tym samym stając się pełnoprawnymi uczniami naszego gimnazjum. Nie zabrakło także teatrzyku prowadzonego przez p. Ślęzak i p. Waszczykowską. Brawo dla aktorów i nauczycieli za tak świetny występ.

Po uroczystej akademii kto chciał poszedł na piknik, który w związku z niezbyt sprzyjającą aurą odbył się w dużej sali gimnastycznej. Było naprawdę dużo atrakcji: loteria fantowa, poczęstunek, karaoke, konkurs biblioteczny (prowadzony przez panią Jung) i językowy ( prowadzony przez panią Ślęzak), zawody sportowe (prowadzone przez pana Olejnickiego) i przedstawienie ( przygotowane przez panią Więcław). W przygotowaniach i przeprowadzeniu pikniku wielką pomoc okaz uczeń Tomasz Czaszke z kl. 3a. A wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach przez panią Buchman.

Było super. Bawiliśmy się i my, i nauczyciele. I chyba tak powinno być. Zachęcamy więc naszą radę pedagogiczną do organizowania następnych takich imprez.

A tu możecie zobaczyć fotoreportaż.


Zawody w biegach przełajowych

W dniu 29.09.2011 w parku 3 Maja odbyły się zawody w biegach przełajowych dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zawody trwały 20 minut. Organizował je Szkolny Związek Sportowy. Pierwsze biegły osoby z szkół podstawowych, póĽniej gimnazjów a na samym końcu ze szkół ponadgimnazjalnych. Z naszej szkoły brali i brały udział:

  • Klaudia Błaszczyk
  • Angelika Cieślińska
  • Nicole Dudzińska
  • Karol Kucała
  • Piotr Kijo
  • Oskar WoĄniakowski
  • Michał Ajdinian
  • Patryk Tomczak

Opiekunem naszej grupy był pan Jarosław Olejnicki. Wyniki poznamy w najbliższym czasie.

A tu są fotki.

P.K. , W.U. , K.B.


SPRZĄTANIE ŚWIATA 2a

W dniu 28 września 2011roku kl.2a (jako jedna z wielu) wybrała się do parku, aby posprzątać to miejsce. Każdy uczeń zbierał odpady do worka. Największy zapał okazywali nasi chłopcy, którzy przy okazji sprzątania węszyli okazję do dobrej zabawy. W sumie mieli rację, bo zapełnianie worka to jednocześnie niezły (i dający radość) wysiłek fizyczny.

N.D. i A.C.

Oto zdjęcia.


Serce Łodzi

Nasz udział w akcji DZWON

Już w ubiegłym roku szkolnym po raz pierwszy wzięliśmy udział w tym projekcie. Zaczęło się od wycieczek poszczególnych klas śladami dzwonu "Serce Łodzi". W ślad za tymi wyprawami poszły pogadanki, prelekcje i wykonane przez nas prace plastyczne. W tym roku szkolnym zaś przedstawiciele naszej szkoły wraz z p.dyrektor wzięli udział w historycznej uroczystości Chrztu dzwonu "Serce Łodzi", którego dokonał w niedzielę 18 września 2011r na Placu Katedralnym im. Jana Pawła II w Łodzi Ksiądz Arcybiskup Władysław Ziółek Metropolita Łódzki. Na pamiątkę otrzymali miniaturę dzwonu, której fotografię możecie tutaj podziwiać. Oto zdjęcia z naszych prac plastycznych i z uroczystości chrztu. A tutaj dostępny jest artykuł z dziennika "Serce Łodzi" z dnia 18 września 2011 r., opowiadający o akcji DZWON i naszym (między innymi) w nim udziale.


URODZINY TUWIMA

16 września grupa naszych artystów pod czujnym okiem p. B. Więcław wzięła udział w hucznie obchodzonych na Pietrynie urodzinach Tuwima. Zainspirowani jego wierszami stworzyli bardzo ciekawy montaż słowny w formie wiadomości telewizji Gim. Twenty Five News Tv i... wygrali w konkursie na najlepszą inscenizację wierszy autora "Lokomotywy". Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że naszą konkurencją byli uczniowie z liceów i techników. Bawiliśmy się naprawdę świetnie i wszystko wskazuje na to, że to wydarzenie wpisze się na stałe w kalendarz naszych imprez.

A tu można obejrzeć zdjęcia z imprezy.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2011 / 2012

1 września o godz. 9.30 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Cała nasza szkolna rodzinka zebrała się w sali gimnastycznej. Wśród nas byli także pierwszoklasiści, którzy dopiero będą poznawać nas i nasze gimnazjum. Było trochę na poważnie, trochę na wesoło, trochę śpiewająco (tu prawdziwy pokaz umiejętności wokalnych dała Angelika Cieślińska z kl. 2a) i trochę uroczyście. Przecięcie przez panią dyrektor wstęgi z napisem ROK SZKOLNY 2011 / 2012 uzmysłowiło nam, że wakacje skończyły się na dobre i teraz pora wziąć się do wytężonej pracy.

Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć tutaj.



archiwum aktualności


Publiczne Gimnazjum nr 25 w Łodzi
designed by Anna Wardowska