Publiczne Gimnazjum nr 25 w Łodzi

Aktualności
(archwium)

Wybory Ambasadora Kultury'2011

20 czerwca 2011 odbyły się w naszym gimnazjum kolejne już wybory Ambasadora Kultury. Po wcześniejszych eliminacjach w poniedziałek w sali lustrzanej miał miejsce finał.
Po zaciętej walce tytuł Ambasadora Kultury przez najbliższy rok piastował będzie Piotr Kijo z klasy I a.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy


Sesja naukowa: Odżywiaj się zdrowo!

2 czerwca 2011 roku w naszym gimnazjum zorganizowana została sesja naukowa poświęcona zdrowemu odżywianiu. Gościem specjalnym była Pani dr inż. Ilona Błaszczyk z Politechniki Łódzkiej.

2 czerwca w małej sali sportowej naszego gimnazjum odbyła się sesja naukowa poświęcona tematyce zdrowego żywienia. W sesji wzięli udział wybrani uczniowie z każdej klasy gimnazjum, zainteresowani tą tematyką oraz Pani dr inż. Ilona Błaszczyk z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej w roli specjalisty.

Wydarzeniem poprzedzającym sesję było scenka przygotowana przez grupę teatralną. Temat przedstawienia nawiązywał do tematyki sesji. W przedstawieniu wystąpił Tomasz Czaszke, który wcielił się w rolę doktora dietetyki, Nicole Dudzińska zagrała pielęgniarkę, rolę fotoreportera odegrał Karol Kucała, a jako eksperci w dziedzinie żywienia wystąpili: Agnieszka Zelcer, Angelika Cieślińska oraz Wiktor Ubysz. Sesję zakończyło podsumowanie Pani dr Ilony Blaszczak.

Nad organizacją i przebiegiem sesji czuwały Pani mgr Dorota Bałdys i Pani mgr Zofia Siedlecka.

Po spotkaniu Pani dr Ilona podziękowała serdecznie wszystkim za uczestnictwo, a zwłaszcza za zaproszenie do udziału. Zapowiedziała, że będzie częściej odwiedzać naszą szkołę. Jak można było odczuć, atmosfera i przygotowanie uczniów naszej szkoły przypadło jej do gustu.

A tu kilka zdjęć ze spotkania.

Tomasz Czaszke


Wycieczka kl. Ia do Muzeum Sportu i Turystyki

3 czerwca klasa 1a odbyła wycieczkę do Muzeum Sportu i Turystyki w Łodzi. Uczniowie mieli okazję zwiedzić ekspozycje dotyczące m.in. łódzkich sportowców podczas okupacji i historii łódzkich klubów sportowych. Obejrzeli niesamowite zdjęcia turystów z okresu po I wojnie światowej (cóż to były za stroje!) oraz liczne, zabytkowe już, puchary, rower, kufry podróżne i akcesoria turystyczne.

Było co oglądać... Faktem jest jednak, że wygodniej być turystą czy sportowcem dzisiaj, kiedy to jest lepszy sprzęt i wygodniejsze stroje.

A tu kilka zdjęć z wycieczki.


Dzień Dziecka 2011

Tradycyjnie już 1 czerwca nie obyło się bez obchodów Dnia Dziecka. Uczniowie wzięli w tym dniu udział w projekcie "Europejska podróż". Zadaniem poszczególnych klas było: wypełnienie tabeli brakującymi danymi dotyczącymi państw europejskich, zaznaczenie na mapie wszystkich krajów europejskich oraz utworzenie spójnego tekstu z rozsypanek. Efekt wysiłków naszych gimnazjalistów był następujący:

  • I miejsce: kl. III a (54 pkt) i kl. III b (54 pkt)
  • II miejsce: kl. I a (48 pkt) i kl. III c (48 pkt)
  • III miejsce: kl. II a (47 pkt)
  • IV miejsce: kl. I b (40 pkt)

Na konkursie jednak się nie skończyło. Uczniowie uczestniczyli jeszcze w "Pikniku technicznym z informatyką" i brali udział w rozgrywkach sportowych. A tu są zdjęcia.


Tydzień Bibliotek pod hasłem: "Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę"

W ramach Tygodnia Bibliotek młodzież uczestniczyła w istnym maratonie kulturalnym:

  • 5 maja 2011 - "Zalogowany" - spektakl teatru "Moralitet" z Krakowa (profilaktyka uzależnień);
  • 5 maja 2011 - spotkanie autorskie z Martą Fox;
  • 10 maja 2011 - "Czesław Miłosz - portret twórcy i człowieka. W 100 rocznicę urodzin" - prelekcja;
  • 11 maja 2011 - "Diabelski młyn" - spektakl teatru "Moralitet" z Krakowa (profilaktyka uzależnień);
  • 12 maja 2011 - "Scenografowie teatru lalek Ali Bunsch". Wystawa ze zbiorów Działu Widowisk Lalkowych Muzeum Archeologii i Etnograficznego w Łodzi.

Egzaminy gimnazjalne

W dniach 12, 13 i 14 kwietnia odbędą się od godziny 9.00 egzaminy gimnazjalne uczniów klas trzecich oraz od godz. 12.00 próbne egzaminy gimnazjalne dla uczniów klasy 2a.


Drzwi Otwarte

15 marca 2011r. odbyły się w naszej szkole drugie już w tym roku Drzwi Otwarte. Tym razem gościliśmy nie tylko uczniów klas szóstych, ale także ich rodziców. Tradycyjnie pokazaliśmy naszą szkołę w prezentacji multimedialnej i na żywo. Zaprezentowaliśmy przykładową lekcję chemii. Fanatycy sztuki teatralnej zaś (oczywiście uczniowie naszego gimnazjum) zaprezentowali nową sztukę o miłości... szukanej w internetowych biurach matrymonialnych.


III miejsce Kamila Dąbrowskiego w konkursie MISTRZ CHEMII

Kamil Dąbrowski z kl. 3c zajął III miejsce w konkursie dla łódzkich szkół gimnazjalnych MISTRZ CHEMII W GIMNAZJUM pod patronatem Wyższej Szkoły Kupieckiej w Łodzi.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów - nie tylko w tej dziedzinie!


II miejsce dla Tomka Czaszke w X Wojewódzkim Konkursie Recytatorsko - Dramatycznym.

Poznaliśmy wreszcie długo oczekiwane wyniki X Wojewódzkiego Konkursu Recytatorsko - Dramatycznego. Reprezentujący nasze gimnazjum Tomek Czaszke z kl. 2a zajął II miejsce!


Drzwi Otwarte 2011

17 lutego 2011 odbyły się w naszej szkole Drzwi Otwarte. O godzinach 10.00 i 12.00 gościliśmy uczniów szkół podstawowych. Pokazaliśmy im gimnazjum w prezentacji multimedialnej i na... żywo. GwoĽdziem programu było niewątpliwie przedstawienie "Romeo i Julcia", w którym aktorami byli uczniowie naszej szkoły. Oto kilka zdjęć z tego wydarzenia.


X Wojewódzki Konkurs Recytatorsko - Dramatyczny

W środę 16 lutego 2011 Agnieszka Łyszkowska i Tomek Czaszke z kl.2a pojechali pod opieką p.K.Buchman do XXXI LO. Tam właśnie reprezentowali naszą szkołę w X Wojewódzkim Konkursie Recytatorsko - Dramatycznym. Przedstawili "Lokomotywę" J.Tuwima w konwencji baśniowej.
Wyniki poznamy za tydzień.

Agnieszka Łyszkowska i Tomek Czaszke
Tomek Czaszke
 
Tomek Czaszke
Tomek Czaszke
 


Warsztaty "Młodzi wobec przemocy"

Od 4 lutego 2011r. uczniowie klas trzecich biorą i jeszcze prrzez tydzień będą brać udział w warsztatach prowadzonych przez Straż Miejską "Młodzi wobec przemocy".


Wigilia szkolna

22 grudnia 2010 obchodziliśmy w szkole Boże Narodzenie jako święta pięknych tradycji i radosnego nastroju. W ramach obchodów odbyły się wystawy wykonanych przez uczniów naszego gimnazjum szopek bożonarodzeniowych oraz kart świątecznych na przestrzeni lat. Nagrody za najładniejsze szopki otrzymali Karol Kucała z kl. 1a i Tomek Czaszke z kl. 2a.
Byliśmy również widzami w przedstawieniu jasełkowym wykonanym przez kolegów i koleżanki z naszej szkoły, a przygotowanym pod czujnym okiem pań B.Więcław i Z.Siedleckiej oraz księdza Roberta Matyni. Rozgrywająca się na scenie akcja była niesamowicie ciekawa, a stroje i dekoracje śmiało mogłyby ubiegać się o miano teatralnych.
Po jasełkach nie zabrakło wspólnego kolędowania, a na zakończenie dnia - spotkania opłatkowego i wigilii klasowych.


Błękitny Zamek

8 grudnia 2010 uczniowie naszej byli pod opieką p. Z.Siedleckiej w Teatrze Wielkim. Obejrzeli sztukę "Błękitny Zamek" opartą na powieści L.M.Montgomery pod tym samym tytułem.


Światowy Dzień walki z Aids

1 grudnia 2010 p. D.Bałdys i p. Z.Siedlecka przygotowały wraz z uczniami wystawę informacyjną dotyczącą Aids, jego objawów i profilaktyki. P. J.Kuch zaś przeprowadziła prelekcję na ten temat.


Warsztaty: PRZEMOC W RODZINIE

W dniach od 24 listopada do 8 grudnia uczniowie naszej szkoły biorą udział w prowadzonych na terenie gimnazjum warsztatach pod hasłem "Przemoc w rodzinie". 25 listopada 2010 zaś w szkoleniu nt. agresji wzięli udział nauczyciele.


Dzień Życzliwości

21 listopada 2010 Samorząd Szkolny wraz z pedagogiem p. J.Kuch przeprowadzili w naszej szkole akcję "Dzień Życzliwości".


11 listopada - Święto Niepodległości

16 listopada 2010 mieliśmy okazję wysłuchać montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez p. P.Waszczykowską i p. M.Kotarskiego. Gimnazjaliści wzięli też udział w szkolnym konkursie pieśni patriotycznej, który wygrali uczniowie klasy 2a. Miesjce drugie przypadło kl. 3c, a trzecie kl. 1b.


Prelekcja "11 listopada w Łodzi"

9 listopada 2010 młodzież naszej szkoły wzięła udział w prelekcji z okazji Święta Niepodległości pod hasłem "11 listopada w Łodzi". Prelekcję przygotowali i przeprowadzili p. Z.Siedlecka i p. G.Wróbel - pracownik Muzeum Tradycji Niepodległościowych.


Wystawa: TYM, CO ODESZLI

2 listopada 2010 p. mogliśmy podziwiać przygotowaną przez p. Z.Siedlecką wystawę "Tym, co odeszli..."


TAK Rady Miejskiej dla nadania szkole imienia

Rada Miejska 3 listopada 2010 przychyliła się do wniosku społeczności szkolnej naszego gimnazjum o nadanie szkole imienia Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury.


Halloween

Jak co roku, zgodnie z naszą tradycją w Halloween odbyły się konkursy na najciekawiej udekorowaną salę oraz na najoryginalniejszy strój. Straszyło i wiało grozą przez cały dzień. Gdzie by się nie obrócić, wszędzie pełno było wiedĄm, umarlaków, wysłanników pana piekieł. Zajęcia odbywały się w salach pełnych szkieletów, pająków, pajęczyn, duchów i trumien. Podjęcie rozstrzygających decyzji było bardzo trudne i dopiero po długotrwałych debatach udało się komisji konkursowej ogłosić werdykt.

W konkursie na najstraszniejszą salę:

  • 1 miejsce zajęła klasa I a,
  • 2 miejsce zajęły klasy II a i III b,
  • 3 miejsce zajęła klasa III c.

W konkursie na najstraszniejszy strój:

  • 1 miejsce Tomasz Czaszkę - klasa II a - najprawdziwsza śmierć,
  • 2 miejsce Patryk Paliwoda - klasa III a - za pana piekieł zbierającego zapisy na miejscówkę do piekła,
  • 3 miejsce Wiktor Ubysz klasa I a - za strój polskiego szlachcica,
  • 4 miejsce Wioletta JóĄwiak klasa II a - najbardziej realna czarownica w szkole.

A oto kilka fotek..


Spektakl pt. ZAKRĘT

19 paĄdziernika 2010 uczniowie obejrzeli pod opieką p. Z.Siedleckiej spektakl teatralny pt. "Zakręt" w wykonaniu aktorów teatru "Zwierciadło".


Ślubowanie uczniów klas pierwszych

14 paĄdziernika 2010 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji święta KEN. Podczas tej uroczystości uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie i zostali pasowani, tym samym stając się pełnoprawnymi uczniami naszego gimnazjum.

A oto kilka fotek z tej uroczystości..


Warsztaty na temat uzależnień

12 i 13 paĄdziernika 2010 uczniowie uczestniczyli w warsztatach na temat uzależnień, przeprowadzonych na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A.Struga oraz w naszym gimnazjum. Podczas zajęć zapoznani zostali ze skutkami wszelkich uzależnień. Zajęcia przygotowała p. Z.Siedlecka we współpracy z pracownikami MONARU.


X Dzień Papieski

10 paĄdziernika 2010 obchodziliśmy X Dzień Papieski. Z tej okazji odbyła się przygotowana przez p. Z.Siedlecką i ks. G.Matynię wystawa plakatów. Uczniowie pod opieką wychowawców złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Jana Pawła II.


X Dzień Papieski

10 paĄdziernika 2010 obchodziliśmy X Dzień Papieski. Z tej okazji odbyła się przygotowana przez p. Z.Siedlecką i ks. G.Matynię wystawa plakatów. Uczniowie pod opieką wychowawców złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Jana Pawła II.


W dniu 7 paĄdziernika 2010 r. odbyły się w naszym gimnazjum wybory do Zgromadzenia Elektorskiego przy Młodzieżowej Radzie Miasta.

Głosowanie zgodnie z rozporządzeniem odbywało się od godziny 9.00 do godziny 13.00. Zagłosowało 99 uczniów, z czego 96 oddało ważny głos.

Naszą szkołę, jako członek Zgromadzenia Elektorskiego, reprezentować będzie przy Młodzieżowej Radzie Miejskiej w Łodzi wybrany do pełnienia tej funkcji w wewnątrzszkolnym głosowaniu Patryk Paliwoda, któremu gratulujemy i życzymy powodzenia

Patryk Paliwoda w towarzystwie funkcjonariuszy BOR

Wyniki głosowania przedstawiały się następująco:

Dąbrowski Kamil z klasy III c otrzymał 29 głosów
Kita Damian z klasy III b otrzymał 33 głosy
Paliwoda Patryk z klasy III a otrzymał 34 głosy

Nad poprawnym i niczym niezakłóconym przebiegiem głosowania czuwała komisja w składzie:

Nauczyciele: p. Paulina Waszczykowska i p. Paweł Samulkiewicz
Uczniowie: Agnieszka Łyszkowska i Tomasz Czaszke.

UWAGA W związku z zarządzonymi przez Prezydenta miasta Łodzi wyborami do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi do funkcji
Radnego Młodzieżowej Rady Miasta
z naszej szkoły zgłosił się uczeń klasy II a

Tomasz Kacper Czaszke.

W imieniu wszystkich uczniów będzie starał się on dostać do Młodzieżowej Rady Miasta i godnie reprezentować szkołę. Termin wyborów ustalony został na dzień
21 X 2010 roku o godz. 13.00.

Szczegółowe informacje na temat wyborów oraz działalności Młodzieżowej Rady Miejskiej można znaleĄć na stronie internetowej Urzędu Miasta Łodzi.

7 paĄdziernika 2010 r. Między godziną 9.00 a 13.00
(w czasie przerw)

Odbędą się w naszej szkole wybory do Zgromadzenia Elektorskiego przy Młodzieżowej Radzie Miejskiej w Łodzi

Okręgiem wyborczym w wyborach do Zgromadzenia Elektorskiego jest szkoła. W każdej szkole wybierany jest 1 członek Zgromadzenia Elektorskiego.

Osoby kandydujące :
  1. Dąbrowski Kamil - klasa III c
  2. Kita Damian - klasa III b
  3. Paliwoda Patryk - klasa III a

Wycieczka do Dalkii

W sobotę, 18 września, wszyscy chętni uczniowie naszego gimnazjum mogli zapoznać się z tajemniczo brzmiącym procesem technologicznym i poczuć jak pracuje druga co do wielkości elektrociepłownia w Polsce. Uczestniczyli bowiem w drzwiach otwartych w elektrociepłowni EC4 Dalkii ŁódĄ, który przebiegał pod hasłem "2 w 1, czyli kogeneracja w Dalkii". Wycieczkę zorganizowali: p. Paulina Waszczykowska i p. Paweł Samulkiewicz.

Trasa zwiedzania prowadziła przez cały cykl produkcyjny ciepła i energii elektrycznej: od bazy paliw, poprzez stację uzdatniania wody, kotłownię, maszynownię i nastawnię, czyli "centrum monitoringu i dowodzenia". Turbiny i kotły, ogromne pompy i zbiorniki, setki metrów rurociągów, czy "kosmiczne" transformatory budziły podziw i respekt wśród zwiedzających.

Od przewodnika - eksperta można było dowiedzieć się jakie usługi świadczy Dalkia ŁódĄ, jaki wybrać zawód aby pracować w elektrociepłowni, poprzeć starania Łodzi o miano "Europejskiej Stolicy Kultury 2016". Młodzież mogła się dowiedzieć wszystkiego o nauce w klasie o profilu energetycznym w ZSP nr 9.

A tu są zdjęcia.


Urodziny Tuwima

W piątek 17 września 2010 dziewięcioro uczniów naszej szkoły uczestniczyło pod opieką Katarzyny Buchman w akcji "Urodziny Tuwima", organizowanej przez UM Łodzi.

Kamil Dąbrowski, Kasia Maciejewska i Ewa Michalak z klasy 3c wzięli udział w konkursie wiedzowym dotyczącym poety. Oprócz testów sprawdzających znajomość życiorysu oraz tekstów Tuwima mieli za zadanie udział w kalamburach i odśpiewanie w stylu ludowym "Idzie Grześ przez wieś".
Oj, było co posłuchać!

Nie próżnowali także uczniowie klas 1a, 2a oraz ich koledzy z 3c: Nicole Dudzińska, Tomek Czaszke, Agnieszka Łyszkowska, Emilka Procz i Ewelina Szymczak. Pod czujnym okiem harcerzy wykonywali oni kwiaty do bukietów na urodziny Tuwima.

W trakcie niezłej zabawy uczniowie mieli okazję reprezentować szkołę na zewnątrz, a co najważniejsze - wykazać się swą wiedzą oraz umiejętnościami plastycznymi i wokalnymi.

A tu są zdjęcia.


Kolorowa ŁódĄ

19 marca 2010 r. uczniowie naszego gimnazjum obchodzili Święto Wiosny spacerując pod opieką przewodnika PTTK po Łodzi. Trasa biegła od Pałacu Karola Poznańskiego (Akademia Muzyczna) wzdłuż ul. Gdańskiej aż po Manufakturę, a zakończyła się na Rynku Starego Miasta. Tam wspólnie z innymi grupami pozowaliśmy do zdjęcia robionego z lotu ptaka, które miało uwiecznić finał ustanawiania rekordu Polski w największej ilości osób równocześnie zwiedzających miasto. A tutaj można zobaczyć zdjęcia z owej eskapady oraz przyznany nam certfikat.


Wykład profesora Politechniki Łódzkiej

W dniu 18 marca 2010 w sali lustrzanej odbył się wykład profesora Politechniki Łódzkiej poświęcony paliwom przyszłości. Występ ilustrowany był prezentacją i wniósł wiele ciekawych informacji z zakresu ekologii oraz chemii.


Najbliższe spotkanie "NAUKOWCY DZIECIOM"

Najbliższe spotkanie w ramach współpracy z Politechniką Łódzką odbędzie się 4 lutego 2010 r.o godz. 15.30. Spotkanie poprowadzi wykładowca PŁ dr inż. Piotr Anielak.

Ćwiczenia w laboratorium odbędą się 11 lutego 2010 r. o godz. 15.30. Poprowadzi je dr inż. Paweł Samulkiewicz


Naukowcy Dzieciom

Witamy wszystkich, których interesuje przyroda i prawa nią rządzące.

Zapraszamy na pierwszy wykład z cyklu "NAUKOWCY DZIECIOM", który odbędzie się dnia 4 lutego 2010 roku w sali nr 29 (3 piętro) w naszym gimnazjum.

Wykład pt. "Po co produkujemy wodę w elektrowni?" wygłosi dr inż. Piotr Anielak z Instytutu Chemii Ogólnej i Ekologicznej Politechniki Łódzkiej. Wykład ilustrowany pokazem będzie trwał około 30 minut. Po nim został przewidziany czas na dyskusję i zadawanie pytań.

W dniu 11 lutego 2010 roku rozpoczynamy cykl zajęć laboratoryjnych. Pierwsze spotkanie poświęcone będzie zapoznaniu się ze sprzętem laboratoryjnym oraz techniką pracy laboratoryjnej. Na zakończenie zajęć wyhodujemy chemiczne rośliny, które urosną na naszych oczach.

Ze względu na kontakt z substancjami chemicznymi, nie przychodzimy na zajęcia w nowych ubraniach (można przynieść ze sobą BAWEŁNIANY fartuch).

Dokładna godzina obu spotkań zostanie podana w dniu 29 stycznia 2010 roku.


Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dnia 9 lutego 2010 roku, już po raz szósty, na całym świecie obchodzony będzie Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Ma on na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów sieci. internet nie jest ani zły , ani dobry. To od nas zależy, czy będzie przestrzenią bezpieczną. O bezpieczeństwie w globalnej sieci dbaj tak, jak dbasz w świecie realnym. W poniższej zakładce znajdziecie ciekawe linki do ston o powyższej tematyce.
Ciekawe linki: Bezpieczny Internet
www.cefk.pl
www.szkolabezpiecznegointernetu.pl
www.bezpiecznyinternet.org
kidprotect.pl
dbi.saferinternet.pl
www.dzieckowsieci.pl
www.sieciaki.pl
www.helpline.org.pl
www.dyzurnet.pl
www.saferinternet.pl

P.W


Obchody upamiętniające wysiedlenie mieszkańców Łodzi 1940 r.

Kultywując tradycje, kształtując w młodym pokoleniu postawy patriotyczne i poszerzając zainteresowania dotyczące kultury narodowej uczniowie naszego gimnazjum pod opieką nauczyciela historii pani Pauliny Waszczykowskiej uczestniczyli w dniu 14 stycznia 2010 r. w obchodach upamiętniających wysiedlenie mieszkańców Łodzi w 1940 r.

Świadomie w szacunku dla historii własnego narodu, miasta i państwa nie zważając na przeciwności aury złożyli kwiaty pod tablicami upamiejętniającym brutalne wysiedlenie Łodzian ze swych domostw w czasie niemieckiej okupacji. A oto zdjęcia.

P.W.


Egzaminy próbne

W dniach 13-15 stycznia 2010 roku odbyły się w Gimnazjum nr 25 egzaminy próbne dla wszystkich klas drugich i trzecich. Dzięki nawiązanej współpracy z wydawnictwem OPERON, które udostępniło arkusze egzaminacyjne dla klas III ,było możliwe przeprowadzenie testów w części humanistycznej, matmatyczno-przyrodniczej jak i również części z języka nowożytnego ( języka angielskiego i języka niemieckiego)

W klasach drugich , testy w części humanistycznej zostały przeprowadzone dzięki nawiązaniu przez nauczycieli języka polskiego i historii współpracy z Gdańskim Wydawnictwem Oświatowym, które udostępniło testy w tej części egzaminacyjnej.

Natomiast w części matematyczno-przyrodniczej jak i językowej autorami testów byli nauczyciele uczący w naszej placówce dydaktycznej

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia i uzyskania jak najlepszych wyników .

P.W.


Wigilia

Podobnie jak w domach rodzinnych, zakładach pracy tak i w szkołach, każdego roku celebruje się święta Bożego Narodzenia. Najczęstszą odsłoną jest oczywiście Wigilia ale i Jasełka.

Również nasze gimnazjum hołdując tradycji uczciło te jedne z najpiękniejszych świąt. Rozpoczął zespół koła historycznego, organizując 17 grudnia pierwszą Wigilię w szkole. Grupa uczniów wraz z opiekunem panią Pauliną Waszczykowską w miłej atmosferze przy dĄwiękach kolęd oraz upajając się wspaniałymi aromatami potraw wigilijnych złożyła sobie życzenia świąteczne. Ten jakże miły nastrój spotęgowała radość i szczery śmiech w czasie wręczania własnoręcznie wykonanych prezentów (możecie je obejrzeć wraz ze zdjęciami w zakładce galerii szkolnej) Okazuje się, że pomysłowość naszych uczniów nie zna granic.

Także kilka dni póĄniej 21 grudnia wszystkie klasy wraz z wychowawcami zorganizowały w swoich salach Wigilie. Były życzenia, kolędy, ciasta, barszczyk, śledzik, pierogi a nawet żywy karp przyniesiony przez uczniów z klasy II a, który po uroczystościach szkolnych został przeniesiony i wrzucony do stawu. Całość uroczystości dopełniły Jasełka. Ten przepiękny występ artystyczny zawdzięczaliśmy katechetce pani Iwonie Wodzisławskiej-Luniak oraz uczniom z klasy I a. W ten szczególny dzień wszyscy, zarówno uczniowie, nauczyciele jak i pracownicy szkoły usłyszeli cudowne życzenia świąteczne składane przez panią dyrektor Iwonę Kramarz. Tak uroczyste chwile warto przechowywać w pamięci. A tu można obejrzeć zdjęcia

M.G.


Srebrzenie bombek

Teoria często idzie w parze z praktyką, a jeśli dodać jeszcze pomysłowość i wyobraĄnię, to wychodzi zupełnie ciekawe połączenie. W czwartek 17 grudnia tuż przed świętami Bożego Narodzenia pan Paweł Samulkiewicz zorganizował na lekcjach chemii wielką akcję srebrzenia szklanych bombek. Dzięki uprzejmości i hojności Rady Rodziców zostały one odpowiednio wcześniej zakupione i przywiezione do szkoły przez panie: Justynę Nowakowską i Magdalenę Gumolę. Uczniowie wszystkich klas mieli okazję poznać tajniki chemii nie tylko we wzorach i symbolach, ale także od strony praktycznej.

Takie przedsięwzięcie stanowiło nie lada atrakcję i wzbudziło zainteresowanie młodzieży tą niełatwą dziedziną nauki. Po procesie srebrzenia każdy uczeń podpisywał swoją bombkę według własnego upodobania i pomysłu. Przeznaczeniem owych ozdób było przystrojenie choinki szkolnej, którą zorganizowała pani Paulina Waszczykowska. Żywe i udekorowane przez dzieci drzewko świąteczne stanęło 21 grudnia naprzeciw głównego wejścia do szkoły. Zadowolona młodzież już zaciera ręce w oczekiwaniu na kolejne takie chemiczne wyzwania. A tu można obejrzeć zdjęcia.

M.G.


Wróżby andrzejkowe

30 listopada szkolny samorząd zorganizował wielkie wróżenie. Nie zabrakło nawet profesjonalnej wróżki i wróżbitów, w których wcielili się uczniowie naszego gimnazjum. Poznawaniu przyszłości, uchylaniu rąbka tajemnicy kim też będzie przyszły wybranek czy wybranka nie było tego dnia końca. Zabawa była przednia, a więcej o niej możecie przeczytać w zakładce Samorządu.

Więcej informacji na temat obchodów w/w uroczystości znajdziecie wraz ze zdjęciami w zakładce Samorządu Szkolnego.


Akcja "Balony do Nieba"

W tym roku przypadła 20 rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. Z tej okazji została zorganizowana akcja "Balony do Nieba". Wychodząc naprzeciw tak ważnemu wydarzeniu dla młodych ludzi, Gimnazjum nr 25 w Łodzi przyłączyło się do grupy szkół, które uczciły tę okrągłą rocznicę. Dlatego 20 listopada wszyscy uczniowie przynieśli do szkoły po dwa balony. Więcej informacji na temat obchodów w/w uroczystości znajdziecie wraz ze zdjęciami w zakładce Samorządu Szkolnego.


Dyskoteka szkolna

20 listopada 2009 roku w godzinach 17.00 - 20.00 odbyła się dyskoteka szkolna.
Więcej informacji wraz ze zdjęciami znajdziecie otwierając zakładkę Samorządu Szkolnego.


Wybory przewodniczącego Samorządu Szkolnego

W dniu 30 X odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Spośród 11 kandydatów:
* Banach Patryk
* Bartkiewicz Dawid
* Brąszkiewicz Łukasz
* Czaszke Tomasz
* Dąbrowski Kamil
* Florczak Patrycja
* Kita Damian
* Królikiewicz Kamila
* Pawlik Damian
* Psut Patryk
* Żurkowski Konrad
został wybrany Przewodniczący. Została nim Kamila Królikiewicz z klasy IIIc. A tutaj możecie obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia.


Wybory Ambasadora Kultury

14 paĄdziernika 2009r. tradycyjnie już odbyły się wybory Ambasadora Kultury naszego gimnazjum. Wydarzenie to miało miejsce przy okazji obchodów Święta Komisji Edukacji Narodowej oraz ślubowania uczniów klasy pierwszej. Kandydaci na Ambasadora Kultury wyłonieni zostali spośród uczniów klas drugich i trzecich, a na stępnie "stoczyli boje" o ten zaszczytny tytuł w kilku - wcale niełatwych - konkurencjach. Miano Ambasadora Kultury 2009 przypadło Oli Wrońskiej z klasy 3c, a wraz z nim laureatka otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 150 zł. A tu są zdjęcia z tego wydarzenia...
SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Publiczne Gimnazjum nr 25 w Łodzi
designed by Anna Wardowska