Gimnazjum nr 25 mieści się przy ul. Żwirki 11/13 w Łodzi. Nasza mała szkoła ma zaledwie 7 klas, ale właśnie ten fakt jest jednym z głównych jej atutów. Mała - dlatego przyjazna uczniom ( każdy tutaj zna każdego i nikt nie może pozostać anonimowy) i, a może przede wszystkim, bezpieczna, co jest bardzo istotne, zwłaszcza w czasach, kiedy, słyszy się o narastającej fali agresji wśród gimnazjalistów. Kadra to młode, prężne i kreatywne grono. Dokłada wszelkich starań, by przekazywać wiedzę, ale również robi wszystko, by życie w szkole nie było nudnym i ciężkim obowiązkiem, ale także przyjemnością. Każdy, kto chce, może znaleźć tutaj coś dla siebie. I tak na przykład Ci, którzy „mają lekkie pióro” i chcą opisywać czy komentować to, co dzieje się wokół, są w zespole redakcyjnym szkolnej gazetki. Tacy, którzy kochają poezję i teatr mogą uczestniczyć w spotkaniach z poezją, a wielbiciele średniowiecza i dziejów jego bohaterów należą do „Bractwa rycerskiego”. Również dla umysłów raczej ścisłych mamy propozycje: koło matematyczne, chemiczne, i fizyczne. No i rzecz jasna, nie bylibyśmy w stanie sprostać wymaganiom młodzieży i szkoły XXI wieku, gdybyśmy nie mogli pochwalić się pracownią komputerową. Kawiarenka internetowa działa, a zajęcia dodatkowe z informatyki cieszą się dużą popularnością. Imprezy, które na stałe wpisały się w nasz gimnazjalny kalendarz, to:

• wybór Ambasadora Kultury (Zostaje nim jeden, lub kilku uczniów, którzy są wzorem cnót wszelakich, a dobre wychowanie wyssali niemal z mlekiem matki. Warto zostać takim wybrańcem - zwykle ktoś taki dostaje bardzo atrakcyjną nagrodę ufundowaną przez panią dyrektor)
  • konkursy z okazji HALLOWEEN
  • poczta walentynkowa