Ambasador Kultury

Tradycją naszego gimnazjum jest wybór Ambasadora Kultury. Spośród uczniów nominowanych z każdej klasy wybieramy jedną osobę spełniającą warunki przedstawione w regulaminie. Odbywa się dwuetapowy konkurs. W trakcie pierwszego etapu zostają wyłonieni z każdej klasy przedstawiciele, którzy biorą udział w drugim etapie. Wszyscy spotykamy się 14 października w sali gimnastycznej. Tu, w trakcie konkursu, zostaje wyłoniony ten najlepszy - uczeń o wysokiej kulturze osobistej i nienagannych manierach. Po prostu Ambasador Kultury naszego Gimnazjum.

Sadzenie drzewek

Co roku nasza szkoła bierze udział w akcji "Święto Ziemi". Z tej okazji, każda pierwsza klasa sadzi swoje zielone drzewko. Można wtedy obejrzeć też okolicznościową wystawę poświęconą ekologii.

Majowe wycieczki rowerowe

Wycieczki to jest to, co każdy bardzo lubi. Jeździmy do różnych zakątków naszego miasta. Możemy się wtedy wyszaleć do woli, zrobić przepiękne zdjęcia w plenerze oraz zobaczyć ciekawe miejsca!!! Staramy się poznawać Łódź i najbliższe okolice.

Zajęcia integracyjne

W naszym Gimnazjum odbywają się zajęcia integracyjne z młodzieżą niepełnosprawną z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Łodzi. Wspólnie uczestniczymy we wszystkich imprezach organizowanych w naszej szkole oraz w Ośrodku.

Spotkania z ciekawymi ludźmi

W Gimnazjum organizowane są spotykania z ciekawymi ludźmi. Spotkaliśmy się z:

• p. Elżbietą Iwoną Dietrych - scenografem łódzkich teatrów lalkowych;
  • p. Sławomirem Pietrasem - pracownikiem Uniwersytetu Łódzkiego;
  • p. Grzegorzem Wróblem - kustoszem Muzeum Tradycji Niepodległościowych;
  • p. Mieczysławem Górą - archeologiem;
  • Dominiką Wajberg - uczennicą liceum plastycznego.

Święto wiosny

"Pierwszy dzień wiosny"- to spotkanie ogólnoszkolne. Tego dnia odbywały się mecze w piłkę siatkową: uczniowie kontra pracownicy szkoły. Od tego roku wybieramy najsprawniejszego ucznia naszej szkoły.

Moje hobby

"Moje hobby" to prezentacja własnych zainteresowań. Jest to coroczna impreza organizowana z okazji Dnia Dziecka.

Festiwal "Czterech kultur"

"Łódź - niezwykłe miasto czterech kultur" - wystawy będące efektem realizacji projektów edukacyjnych uczniów gimnazjum. Pierwsza edycja nosiła tytuł "Łódź - Ziemia Obiecana Władysława Reymonta"