Współpraca z Politechniką Łódzką

Najbliższe spotkanie "NAUKOWCY DZIECIOM"

Najbliższe spotkanie w ramach współpracy z Politechniką Łódzką odbędzie się 4 lutego 2010 r.o godz. 15.30. Spotkanie poprowadzi wykładowca PŁ dr inż. Piotr Anielak.

Ćwiczenia w laboratorium odbędą się 11 lutego 2010 r. o godz. 15.30. Poprowadzi je dr inż. Paweł Samulkiewicz

NAUKOWCY POLITECHNIKI ŁÓDZKIEJ DZIECIOM

Począwszy od lutego do czerwca proponujemy comiesięczne spotkania z pracownikami Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej. Spotkania poświęcone będą zagadnieniom popularno-naukowym związanym z życiem codziennym. Owe mini wykłady pokażą wszechobecność chemii w życiu codziennym i jej wykorzystanie do wygodniejszego życia.

MIĘDZY ZABAWĄ A CHEMIĄ

Cykl spotkań dedykowany tym uczniom, którzy nie boją się i chcą poeksperymentować. Zapraszamy szczególnie osoby zainteresowane światem przyrody i prawami nią rządzącymi. W czasie zajęć uczniowie sami będą wykonywać bezpieczne doświadczenia i obserwować pokazy chemiczne. Wykonywać też będziemy "zabawki" napędzane procesami chemicznymi.

opiekunowie projektu: mgr P.Waszczykowska, dr inż. P.Samulkiewicz